Gram altın, diğer türlere göre daha düşük olan fiyatı ve yatırımlarda sağladığı avantajlar ile en çok tercih edilen yatırım araçlarındandır. İşçilik maliyetinin olmaması, dolar kuruyla olan ilişkisi, kolay alınıp satılabilmesi gibi avantajlarıyla birlikte hem kuyumcu hem de finans piyasalarında yoğun bir ilgi görmektedir. Farklı şekillerde yatırım yapılabiliyor olması da avantajlardan birisidir.

VİOP, gram altında en dikkat çeken yatırım yöntemlerinden birisidir. Çünkü diğerlerinden farklı olarak türev bir piyasadır ve işlemler bugünden gelecek için yapılmaktadır. Üstelik bu şekilde işlem yapılması, yatırımcısına diğer piyasalarda olmayan avantajları sunmaktadır. VİOP’a sağlanan destek sayesinde de işlem özellikleri çok daha cazip hale getirilmiştir. Özellikle kaldıraç oranlarının yükseltilmesi, VİOP’u daha çekici bir hale getirmiştir.

Gram altın kontratlarının işlem gördüğü VİOP’ta, piyasanın işlem özelliklerinden faydalanarak kazançlı işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Çift yönlü işlemler, kaldıraç oranları, riskten korunma gibi olanaklarla gram altın işlemlerini yapabilirsiniz. VİOP hakkında ne kadar bilginiz olursa o kadar kazançlı pozisyon olabilirsiniz. Bu nedenle işlemlere eğitim alarak ve demo hesap kullanarak başlamanızda faydalı olacaktır.

GRAM ALTIN FİYATLARINDAKİ DALGALANMALARI CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

1’e 12 oranına kadar kaldıraç kullanabildiğiniz gram altın kontratlarında, kazancınızı 12 kat artırabilirsiniz demektir. Aynı oranda risk aldığınızı da bilmeli ve deneyimli bir yatırımcı olmadan kaldıraçlı işlem yapmamalısınız. Demo hesaplar sayesinde kaldıraç oranlarının kullanımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca risklerle nasıl baş edeceğinizi de öğrenmiş olursunuz.

VİOP’un avantajlı olan bir diğer özelliği ise düşen fiyatlardan da faydalanabilmenizdir. Gram altın fiyatı düşerken satış emri (kısa pozisyon) vererek kar edebilirsiniz. Ayrıca satış yapmak için kontratın elinizde olmasına gerek yoktur. Açığa satış olarak tanımlanan bu işlem, her fiyat hareketinden kar etmenizi sağlamaktadır. Bunun için gram altın fiyatlarında meydana gelen dalgalanmaları iyi bir şekilde takip etmeniz ve yorumlamanız gerekmektedir.

Vadeli işlemler sayesinde bugünden belirlenen fiyat ve nitelikteki yatırım aracını gelecekte alıp satma hakkına sahip olursunuz. Yatırımcıya bu hakkı veren vadeli işlem sözleşmeleridir. VİOP’ta işlem gören gram altın kontratları da size bu hakkı vermektedir. Dolayısıyla spekülasyondan yararlanma, riskten korunma gibi avantajlarla işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Kontratların özellikleri hakkında detaylı bilgi sahibi olarak, fiyatlarındaki değişimleri yorumlayarak ve piyasanın risklerini bilerek işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerektiğini unutmamalısınız.