Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) seans saatleri yurtiçi piyasalarla ve Avrupa piyasaları ile uyumludur. VİOP seans saatleri, VİOP birinci seans (sabah seansı), VİOP seans arası ve VİOP ikinci seans (öğleden sonra) olarak işlemektedir. Dolayısıyla yatırımcının portföy yönetimi, teminat yönetimi ve stratejilerini başarıyla uygulayabilmesi için VİOP seans saatlerinin bilinmesi çok önemlidir.

VİOP seans saatleri Borsa İstanbul bünyesinde faaliyette bulunan diğer pay piyasası, tahvil ve bono piyasası ve diğer piyasalarla uyumludur. Dolayısıyla yatırımcı VİOP piyasasındaki vadeli varlıkların fiyat hareketlerinden spot piyasada işlem gören ürünlerin piyasa hareketleri hakkında öngörü sahibi olabilir. VİOP seans saatleri aynı zamanda yatırımcının stratejilerini gün içine yaymasında büyük fayda sağlamaktadır.

VİOP’ta işlem yapan kurumsal ve bireysel yatırımcılar VİOP piyasasını diğer piyasalardan erken başlaması nedeni ile spot piyasada hisse, döviz, emtia, kıymetli madenler veya çok daha fazla ürünün fiyatlarının düşüş veya yükseliş yönünde mi hareket edeceği noktasında genel bir kanı elde edebilirler. Bu öngörü ile de stratejilerini borsa daha fazla getiri elde etme yönünde kullanabilirler.

VİOP seans saatleri nedir?

VİOP piyasasının işlem saatleri diğer piyasalardan biraz daha uzundur, daha erken başlar ve daha geç biter. Peki, VİOP işlem saatleri nedir? İşte size VİOP işlem saatleri…

*  Aksi duyurulmadığı sürece geçerlidir.

** Normal seansın son 10 dakikası Kapanış Aralığı olarak adlandırılır. Günlük uzlaşma fiyatları Kapanış Aralığındaki işlemler kullanılarak hesaplanır.

VİOP’ta seans saatleri ve emir tipleri uyumu

VİOP’ta seans saatleri yurtdışı türev piyasaları ile karşılaştırıldığında yarım gün olmakla birlikle emir çeşitliliğinin fazla olması, şartlı emir türlerinin kullanımı ile VİOP’ta daha fazla gelir elde etmek için işlem stratejileri ile başarılı bir şekilde kullanılabilir. Diğer taraftan VİOP seans saatlerinin küresel türev piyasalarla da yüzde yüz uyumu sağlanabilmesi için VİOP seans saatlerinin tam günü dönüştürülmesi projeler arsındadır.

VİOP’ta profesyonellerle çalışın!

VİOP piyasalarında işlem yaptığınız aracı kurumun tecrübesi, profesyonel uzman kadrosu, mali gücü, güçlü alt yapısı gibi birçok kriter potansiyel getiri fırsatlarını değerlendirmek açısından çok önemlidir.

VİOP’ta yatırım yapmak isteyen yatırımcılar bilgi için sektörün lider ve ödüllü aracı kurumu GCM VİOP‘un üstün müşteri memnuniyeti odaklı çalışan uzmanlarından yardım alabilirsiniz.